سیاست‌نامه حفظ حریم خصوصی

وب سایت دست دوم به حریم خصوصی کاربران خود احترام می‌گذارد و متعهد به حفاظت از اطلاعات شخصی است که شما در اختیار آن می‌گذارید. از آنجا که جمع‌آوری و پردازش اطلاعات شخصی بخش غیرقابل اجتنابی در فرآیندهای مبتنی بر تلفن همراه و اینترنت است لذا به منظور آگاهی کامل از سیاست و عملکرد سایت دست دوم در این زمینه، مطالعه این سند تحت عنوان «سیاست‌نامه حفظ حریم خصوصی» و هر گونه پیام دیگری که در خصوص جمع‌آوری و پردازش اطلاعات توسط وب سایت دست دوم به حساب کاربری شما ارسال می‌شود، ضروری است. این سند مشتمل بر موارد ذیل است:

۱- تغییرات این سند و تکلیف شما به اطلاع‌رسانی تغییر اطلاعات شخصی

این سند مطابق با آخرین تغییرات قوانین و مقررات موضوعه کشور تدوین شده و مبیّن کلیه حقوق شما بر اساس قانون تجارت الکترونیکی ، قانون دسترسی و انتشار آزاد به اطلاعات و اسناد بین‌المللی ذی ربط است. این سند ممکن است دستخوش تغییرات و تجدیدنظر شود. لذا توصیه می‌شود که به منظور اطلاع از تغییرات این سند، برای هر بار ثبت آگهی این سند را مطالعه نمایید. تاریخ به‌روزرسانی این سند در انتها قید گردیده است. در صورتی که شما مایل نیستید اطلاعات شخصی شما در اختیار وب سایت دسته دوم قرار گیرد، لطفاً از ثبت آگهی در سایت و نرم‌افزار وب سایت دسته دوم خودداری نمایید. در مواردی که جمع‌آوری اطلاعات شخصی شما مطابق با قانون یا به منظور ارائه خدمات توسط وب سایت دسته دوم الزامی باشد، در صورت عدم ارائه اطلاعات مذکور، وب سایت دسته دوم قادر نخواهد بود خدمات مورد درخواست را ارائه نماید و ممکن است راساً نسبت به حذف آگهی شما و متعاقباً اطلاع‌رسانی به شما اقدام نماید.

 

۲- سایت و خدمات اشخاص ثالث

آگهی‌های مندرج در سایت و نرم‌افزار وب سایت دسته دوم حاوی لینک‌های متعلق به اشخاص ثالث (اعم از آگهی‌دهندگان) است به نحوی که کلیک کردن روی آنها می‌تواند منجر به جمع‌آوری اطلاعات شخصی شما شود. توصیه وب سایت دسته دوم این است که علاوه بر این سند و تغییرات آن، سیاست‌های حفاظت از اطلاعات شخصی (Privacy Policy) (تحت همین نام یا نام‌های دیگر) لینک‌های متعلق به اشخاص ثالث را به دقت مطالعه کنید. وب سایت دسته دوم هیچ مسئولیتی در قبال اطلاعاتی که با اشخاص ثالث به اشتراک می‌گذارید نخواهد داشت. این امر در مورد مطالب اشخاص ثالث که در سایت یا نرم‌افزارها مشاهده می‌کنید و پیشنهادهایی که در رابطه با استفاده از محصولات و خدمات خود دارند، نیز صادق است.

 

۳- کدام اطلاعات شخصی توسط سایت دست دوم جمع‌آوری می‌شوند

مطابق با قانون تجارت الکترونیکی منظور از داده پیام شخصی (اطلاعات شخصی)، داده پیام‌های مربوط به یک شخص حقیقی مشخص و معین است.

۳-۱- اطلاعاتی که با نصب و/یا استفاده از نرم‌افزار وب سایت دسته دوم جمع‌آوری می‌شوند اطلاعات مربوط به استفاده از خدمات وب سایت دسته دوم و اطلاعات دستگاهی که نرم‌افزار وب سایت دسته دوم بر روی آن نصب شده‌است همزمان با نصب نرم‌افزار بر روی دستگاه شما (بدون ثبت آگهی) جمع‌آوری می‌شوند. برخی از این اطلاعات عبارتند از:

۳-۱-۱- نوع دستگاه، زبان و نوع سیستم عامل دستگاه شما،

۳-۱-۲- اطلاعاتی که شما با استفاده از نرم‌افزار مشاهده کرده‌اید،

۳-۱-۳- جست‌وجوهای انجام شده و نتایج انتخاب‌شده،

۳-۱-۴- مدت و باز‌ه‌های استفاده شما از خدمات وب سایت دسته دوم،

۳-۱-۵-اطلاعات فنی و گزارش‌های سرورشامل آدرس پروتکل اینترنت (IP)، نوع شبکه، نوع و نسخه مرورگر، اطلاعات مهم دستگاه هنگام وقفه‌ها (Crashes) شامل وضعیت روت بودن یا نبودن دستگاه، میزان کل رم و میزان فضای پر آن هنگام وقفه، روز و ساعت رخدادها، خاموش یا روشن بودن شبکه بی‌سیم، خاموش یا روشن بودن شبکه دیتا، خاموش یا روشن بودن وضعیت رومینگ،

۳-۱-۶-شناسه اندروید و شناسه تبلیغاتی اندروید ویژه دستگاه شما، شناسه تبلیغاتی اندروید صرفاً به منظور تحلیل رفتار کاربر و نمایش تبلیغات یا پیشنهادات به صورت شخصی‌سازی‌شده، بدون اینکه به‌طور مستقیم به شخص حقیقی معین و مشخص مرتبط باشد، مورد استفاده قرار می‌گیرد. در صورت تغییر شناسه تبلیغاتی توسط کاربر، شناسه تبلیغاتی جدید به شناسه تبلیغاتی قبلی و اطلاعات مرتبط به آن، متصل نخواهد شد.

۳-۱-۷- ما ممکن است از کوکی‌ها (cookies) در جمع‌آوری اطلاعات استفاده کنیم. کوکی فایلی است که به درخواست یک سایت، توسط مرورگر ایجاد می‌شود و به سایت امکان ذخیره بازدید‌های شما و مناسب‌سازی آنها را فراهم می‌نماید. به عنوان مثال ما با استفاده از کوکی می‌توانیم محتوایی را به شما پیشنهاد بدهیم که متناسب با علاقه‌ها و ترجیحات شما باشد. بسیاری از مرورگرها امکان غیرفعال کردن کوکی را فراهم کرده‌اند، به این منظور می‌توانید راهنمای مرورگرها را مطالعه کنید. (برای مثال، Internet Explorer، Google Chrome، Mozilla Firefox و Apple Safari) این اطلاعات به نحوی مورد استفاده قرار می‌گیرند که به طور مستقیم به یک شخص حقیقی مشخص و معین مرتبط نباشند.

 

۴- از اطلاعات شخصی چه استفاده‌ای می‌کنیم

موارد عمده استفاده از اطلاعات عبارتند از:

۴-۱ استفاده از اطلاعات شخصی به منظور اجرای قرارداد فعلی یا آتی بین وب سایت دسته دوم و کاربر یا در مواردی که برای استیفای حقوق قانونی وب سایت دسته دوم ضروری باشد. به عبارت دیگر، از آنجا که وب سایت دسته دوم برای ارائه بهترین خدمات، با بیشترین امنیت برای کاربر و همچنین بهبود خدمات نیاز به استفاده از برخی اطلاعات دارد، با استفاده از اطلاعات کاربران ممکن است اقدامات ذیل را انجام دهد: ارزیابی عملکرد سایت و نرم‌افزار وب سایت دسته دوم و رفع اشکالات آن‌ها در نسخه‌های آتی، افزایش امنیت و صحت عملکرد سایت و نرم‌افزار، بهبود تجربۀ کاربری از طریق انطباق نرم‌افزار وب سایت دسته دوم با نیازها و شرایط کاربر و سیستم‌عامل‌های مورد استفاده در دستگاه‌های متنوع کاربران، تحلیل رفتار کاربران در استفاده از سایت و نرم‌افزار از جمله در مواجهه با نتایج جستجو و در نتیجه بهبود نتایج جست‌وجو با توجه به کلیدواژه‌های جستجو شده در میان کاربران، ارائه خدمات به نحوی که کاربر بتواند به نحوی کارآمد و منحصر به فرد، از کلیه امکانات موجود در سایت و برنامه استفاده کند به عنوان مثال بهبود نتایج جستجو و ارائه پیشنهاد‌های اختصاصی به کاربر، نمایش تاریخچه جستجوهای مشابه به کاربر در هنگام جستجو، انجام و تکمیل تراکنش و خرید درون‌برنامه‌ای، اطلاع‌رسانی رخدادهای مهم مانند به‌روزرسانی‌های خدمات و محصولات (برنامه‌های نصب شده)، تغییرات مهم در شرایط استفاده از وب سایت دسته دوم یا سیاست‌نامه حریم خصوصی، پیشنهاد آگهی و خدمات بر اساس موقعیت مکانی تقریبی کاربر، جست و جوهای کاربر و اولویت‌هایی که به وب سایت دسته دوم اعلام کرده است، آموزش تیم پشتیبانی برای پاسخگویی به کاربران و نظارت بر عملکرد آن‌ها، استفاده از اطلاعات برای طرح دعوا توسط وب سایت دسته دوم، دفاع و پاسخگویی در برابر دعاوی مطروحه علیه وب سایت دسته دوم و هرگونه اقدام قضایی یا اداری مرتبط به منظور دفاع از حقوق و اموال وب سایت دسته دوم یا کاربران، حسب مورد استفاده از اطلاعات برای بازپرداخت وجوه به کاربران، انجام مکاتبات و تماس با کاربران توسط تیم پشتیبانی، توسعه و ارائه خدمات بهتر و بیشتر توسط وب سایت دسته دوم یا مجموعه شرکت‌های همکار و وابسته به وب سایت دسته دوم،

۴-۲- وب سایت دسته دوم اطلاعات کاربران را برای ارائه‌ی گزارش‌های آماری از صنعت و کاربران، بدون اینکه به طور مستقیم به یک شخص حقیقی مشخص و معین مرتبط باشد، استفاده می‌کند.

 

۵- اطلاعات شخصی در اختیار چه اشخاصی قرار می‌گیرند

۱-۵- وب سایت دسته دوم ممکن است در راستای مطابقت عملکردش با قوانین و مقررات کشور اطلاعات موضوع این سند را در جریان رسیدگی قضایی و تنها در پاسخ به دستور مراجع قضایی ذی‌صلاح در اختیار نهادهای ذی‌ربط قرار دهد.

۲-۵- وب سایت دسته دوم به اشخاص ثالثی که به نحوی در ارائه خدمات با ما همکاری می‌کنند یا وابسته به وب سایت دسته دوم هستند، تنها در چارچوب این سند اجازه استفاده و پردازش اطلاعات شخصی شما را می‌دهد.

 

۶- امنیت اطلاعات شخصی

۶-۱- یکی از اولویت‌های اصلی وب سایت دسته دوم محافظت از اطلاعات حساب کاربران و جلوگیری از دسترسی‌های غیرمجاز به این اطلاعات است. بر همین اساس: بسیاری از خدمات وب سایت دسته دوم با SSL رمزگذاری شده‌اند، برای هر بار ورود به حساب کاربری در وب سایت دسته دوم از رمز عبور یک‌بار مصرف (OTP) استفاده می‌شود که تنها با دسترسی به ایمیل یا شماره تلفن همراهی که از طریق آن در وب سایت دسته دوم، حساب کاربری خود را ایجاد کرده‌اید امکان‌پذیر است، اطلاعات حساب یا کارت بانکی که در زمان پرداخت وارد می‌کنید، در درگاه بانکی وارد می‌شوند و به هیچ‌ عنوان در وب سایت دسته دوم دریافت و ذخیره نخواهند شد و از طریق درگاه بانکی مورد استفاده خواهند بود.

۶-۲- علی‌رغم تمام رویه‌های ایمنی که وب سایت دسته دوم مطابق با قانون به هنگام ارائه خدمات اتخاذ کرده است، متاسفانه تدابیر امنیتی را نمی‌توان به صورت صد در صدی تضمین نمود، بنابراین مقتضی است: از اطلاعات حساب کاربری خود محافظت کرده و آن‌ها را در اختیار اشخاص ثالث قرار ندهید، رمز عبوری را انتخاب نمایید که حتی‌الامکان برای دیگران غیر قابل پیش‌بینی باشد، در صورت وقوع سرقت گوشی همراه و همچنین پیش از واگذاری شماره تلفنی که با آن حساب کاربری ایجاد کرده‌اید، موضوع را به وب سایت دسته دوم اطلاع دهید تا حساب کاربری شما تعلیق شده یا اطلاعات موجود در آن تغییر کند. در غیر این صورت و در موارد دسترسی اشخاص ثالث به رمز عبور شما، تمامی مسئولیت هرگونه استفاده یا سوءاستفاده از حساب کاربری شما به عهدۀ شخص شماست و وب سایت دسته دوم هیچ‌گونه مسئولیتی در این مورد ندارد.

 

۷- پرسش‌ها و درخواست‌های شما

تحت شرایطی، شما می توانید متقاضی هر یک از موارد ذیل در رابطه با اطلاعات شخصی خود باشید: درخواست دسترسی به اطلاعات شخصی خود که در اختیار وب سایت دسته دوم قرار داده‌اید، درخواست تکمیل اطلاعات ناقص یا اصلاح اطلاعات نادرستی که در اختیار وب سایت دسته دوم قرار دارد، درخواست حذف یا محو کردن اطلاعات شخصی؛ در این خصوص وب سایت دسته دوم درخواست شما را بررسی و تنها در چارچوبی که قانون اجازه می‌دهد اطلاعات را حذف یا محو می‌نماید و به نحو مقتضی به شما اطلاع‌رسانی خواهد کرد، اعلام عدم رضایت نسبت به جمع‌آوری، ذخیره، پردازش و توزیع اطلاعات شخصی در مواردی که به موجب قانون این اقدامات مستلزم رضایت شماست؛ در این خصوص وب سایت دسته دوم درخواست شما را بررسی و تنها در چارچوبی که قانون اجازه می‌دهد اقدام و به نحو مقتضی به شما اطلاع‌رسانی خواهد کرد. همان طور که قبلاً ذکر شد، عدم دسترسی وب سایت دسته دوم به برخی اطلاعات، ممکن است مانع ارائه تمام یا برخی از خدمات یا عملکرد مناسب سایت یا برنامه گردد.

 

۸- شرایط درخواست

شما می توانید درخواست های خود را به نشانی الکترونیکی [email protected]  ارسال نمایید. درخواست شما در هیچ یک از موارد فوق متضمن پرداخت هزینه نمی‌باشد. در هر یک از موارد فوق، وب سایت دسته دوم ممکن است اطلاعاتی را به منظور تأیید هویت و حصول اطمینان از حق دسترسی شما به اطلاعات شخصی، درخواست کند. این اقدامات و تدابیر با هدف محافظت از اطلاعات و جلوگیری از دسترسی‌های غیرمجاز به اطلاعات شخصی شما انجام می‌شوند. وب سایت دسته دوم هر درخواست را ظرف حداکثر ۱ ماه پاسخ خواهد داد مگر آنکه پیچیدگی یا تعدد موضوعات بررسی طولانی‌تری را اقتضا کند؛ در این صورت وب سایت دسته دوم، اطلاع‌رسانی‌های لازم را انجام خواهد داد.